Přejít na: Obsah | Menu | Patička

Taneční pro mládež  - na co se nejčastěji ptáte

Klasické taneční jsou velkou událostí, ze které jsou mnozí pořádně nervózní. My vaše obavy chápeme a naší snahou je většinu z nich rozptýlit ještě předtím, než poprvé vstoupíte na taneční parket a uslyšíte: „Pánové, zadejte si dámy!“ Proto jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastější otázky, které se s tanečními kurzy pro mládež nejčastěji pojí.

Výběr termínu, přihlášení

Chci se přihlásit, ale nevím, jestli máte ještě volno. Kde to zjistím?

Podívejte se na stránku určenou kurzům pro mládež, kde v najdete informace o stavu kurzu. Do některých kurzů už můžeme přijímat jen chlapce, zápis do dalších už může být zcela zastavený.

Kdy se mám přihlásit do tanečních kurzů, aby bylo ještě volné místo?

Středoškolské taneční startují na podzim, přihlášky do nich ale přijímáme už od prosince předchozího roku. A zájem o výuku je veliký – už v březnu míváme plná všechna místa pro dívky a další přijímáme jen v páru s chlapcem. Chlapci se hlásí o něco později, nicméně už v červnu míváme i pro ně v některých kurzech plno. Nenechávejte tedy přihlášku do tanečních na posledních chvíli!

Nevím, jaký si mám vybrat den, protože ještě neznám rozvrh na příští rok. Můžu v září změnit termín kurzu?

Chápeme, že není možné dopředu odhadnout, jak bude vypadat váš nový rozvrh. Nicméně zkuste si vybrat termín, u kterého je jen malá pravděpodobnost, že se vám taneční budou křížit se školou. Nepovedlo se? Ozvěte se nám a společně se pokusíme najít jiný termín, který vám bude vyhovovat.

Cena tanečních, platba

Do kdy mám taneční zaplatit?

Zprávu – mailem – s potvrzením o zařazení do tanečních kurzů pro mládež a podrobnostmi o platbě kurzovného od nás obdržíte do týdne (v létě do 14 dnů) od podání přihlášky. Kurzovné je pak potřeba zaplatit do dvou týdnů – bankovním převodem, složenkou nebo osobně v hotovosti.

Je možné zaplatit kurzovné ve splátkách?

Taneční u nás můžete zaplatit ve splátkách, nebo posunout platbu. Nicméně je potřeba se s námi spojit telefonicky - nebo mailem a individuálně se domluvit.

Zapomněl/a jsem zaplatit kurzovné! Je to problém?

Záleží na tom, jak dlouhá je prodleva. Pokud je prodleva maximálně týdenní, nedělejte si těžkou hlavu a kurzovné pošlete. Pokud je delší, zavolejte nám, nebo pošlete mail a společně najdeme řešení.

Dostaneme slevu, když se hlásíme ve větší skupině?
Mrkněte na tematickou stránku o tanečních, kde najdete naše standardní slevy. Pro individuální slevu nám pošlete mail - nebo zavolejte. Společně vymyslíme, co pro vás můžeme udělat – záležet totiž bude na velikosti skupiny, počtu dívek a chlapců, ale i na obsazenosti konkrétního kurzu.

Průběh a program 

Zaplatil/a jsem taneční, ale průkazka nedorazila. Co mám dělat?

Nic :) Ve zprávě, kterou jsme vám poslali a ve které byly podrobnosti k tanečním, je uvedeno, že od nás průkazku dostanete na první lekci. A ve zprávě je uvedený i její přesný termín. Takže žádný strach!

Nemám představu o tom, co si mám vzít na sebe. Jak vypadá vhodné oblečení do tanečních?

I džíny, tričko a minisukně jsou slušné oblečení a mohou být i čisté. Do tanečních ale nejsou VHODNÉ. Jak konkrétně by (ne)mělo vypadat oblečení do tanečních, jsme sepsali na samostatnou stránku. Pročtěte si ji před první lekcí!

Můžou se na mě přijít podívat rodiče?

Ano. Kdykoli a na jakoukoli lekci. Dívky mají jednu průkazku pro doprovod v ceně tanečního kurzu – ta platí po jednu osobu starší 21 let. Ostatní si mohou v pokladně zakoupit jednorázovou vstupenku. Nicméně pozor na to, že řád tanečních kurzů pamatuje i na vhodné oblečení pro doprovod.

Kdy bude prodloužená a kdy závěrečný ples?

Prodloužená je obvykle po prvních pěti lekcích a zveme na ni jen rodiče. Na ní potrénujete všechno, co jste se doposud naučili. Prosincový Vánoční ples už je velkou společenskou událostí, na kterou můžete pozvat příbuzné i známé. I pro ně bude připravený program. Nezapomeňte na vhodné oblečení!

Jaký je rozdíl mezi prodlouženou a plesem?
Prodloužená je první příležitostí, kde můžete rodičům předvést, co jste se v tanečních kurzech naučili. Jde o slavností událost menšího rozsahu. Ples – na závěr podzimní a jarní částí sezony – je určený i pro širší veřejnost. Jsou pozvaní i další hosté, má taneční program, včetně ukázek tanců, tanečních exhibicí, předtančení. K tanci i poslechu hraje velký orchestr.

Je možné v tanečních kurzech fotografovat?

Pro soukromé fotografování je nutné před začátkem lekce získat souhlas tanečního mistra. Na jednotlivých lekcích tanečních pro mládež je také přítomný náš profesionální fotograf a všechny fotky jsou poté volně k prohlédnutí a ke stažení na našem Facebooku. Na třetí, případně čtvrté lekci také vzniká společná fotografie, kterou si mohou účastníci koupit.

Co je to Gala Dinner?

Gala Dinner je společná večeře všech žáků, kterou připravujeme ve formě banketu nebo rautu. Během Gala Dinner vám objasníme základy estetiky a etikety, pravidla stolování a chování na gastronomických akcích. Dočkáte se přednášek i praktických ukázek, budeme flambovat, míchat koktejly, hovořit o chování v restauraci, na banketu, rautu…

Co to je River Party?
River Party je společenskou událostí na lodi, kterou pořádáme obvykle v průběhu června na Vltavě v Praze. Hraje živá hudba, můžete tančit, vychutnat si skvělé jídlo… Vstupenky jsou k mání už od začátku ledna a obvykle už v únoru hlásíme vyprodáno.

Chci po absolvování základních tanečních pokračovat. Je to možné?

Ano a my budeme jen rádi. Na klasické taneční navazují taneční speciálky, kde se naučíte nejen další nové tance, ale i nové figury k tancům, které už znáte.

Bude se mi v tanečních líbit?

My věříme, že ano. Průběh našich tanečních kurzů je pro většinu účastníků příjemným překvapením. Taneční hodiny je baví, těší se na ně. Ostatně, přečtěte ZDE si jejich reakce.


„Vedeme Vaše kroky!!”

Kontakty
+420 602 617 217

Novinky
2. 9. 2023

Pro naše příznivkyně máme další skvělý relaxační pobyt na Konopišti s programem Single Lady Dancing TM v termínu 17.-19.11.23

18. 5. 2023

Spouštíme zápis na srpnový víkend pro páry i SLD v Parkhotelu Plzeň

14. 3. 2023

Úžasný relaxační víkend pro naše klientky kurzů Single Lady Dancing TM (a nejen pro ně) jsme připravili na 9.-11.června 23. Zatančíte si s Lenkou!

23. 1. 2023

Tančírna pátky 20-23h v Mramorovém sále Lucerny. Zatím 27.1.-24.3.2023.


Přejít na: Obsah | Menu | Patička