Přejít na: Obsah | Menu | Patička

"Wir leiten Ihre Schritte !!"  Wir sind Tanzschule Plaminek.

Vídeň tančila v Obecním domě / Wien tanzte im Prager Gemeindehaus

Valčík a polonéza, to byly dva tance, které otevřely ples „Vídeň tančí v Praze", který se 28.listopadu odehrál v Obecním domě. 
Ples navázal na tradici, která byla před deseti lety přerušena. „Navazujeme na dlouhou tradici v prostorách, které jsou pro takovou událost jako stvořené, v secesní perle pražské architektury Obecním domě, která navozuje atmosféru našich společných dějin," řekl při zahájení plesu primátor Pavel Bém. Starosta Vídně Michael Haüpl připomenul tradici těchto pražsko-vídeňských plesů, která sahá až do 19. století. „Ples je dokladem tradičně nadstandardních vztahů i kulturní blízkosti našich metropolí," řekl vídeňský starosta.
Plesy ve Vídni byly pověstné po celé Evropě, konaly se jich za sezonu stovky a každý byl něčím výjimečný. Na letošním plese se na základě tradice předvedly při svém první tanečním vystoupení mladé vídeňské dámy. Tančily s korunkou na hlavě, což je jakýmsi znamením, že právě ony jsou královnami plesu. Do Prahy je přivezl taneční mistr Wolfgang Stanek, šéf vídeňské Taneční Školy Plamínek. Po tomto svého druhu netradičním předtančení se do kola vydali i hostitelé, starosta Vídně a nakonec i primátor Pavel Bém s chotí, který zatančil možná i dva takty valčíku, což podle některých je na primátora, jehož zálibou tanec zřejmě není, skutečný výkon.
Součástí plesu bylo také občerstvení, které se neslo v duchu klasické české kuchyně, nechyběla například kachna se zelím a samozřejmě vepřové. Ve studeném bufetu bylo možná najít i utopence a další podobně nezdravé, ale chutné, pokrmy. Ve Smetanově síni, kde se odehrával hlavní program, hrál Symfonický orchestr FOK pod taktovkou vídeňského dirigenta Michaela Tomascheka.
V cukrárně Obecního domu pak hrál pianista Johann Turek a podával se tradiční Sacher dort.
Všem také chutnalo mladé rakouské víno heuriger, které je obdobou našeho svatomartinského. Kompletní text článku a fotografii jsme převzali z http://www.praha.eu/jnp/cz/co_delat_v_praze/volny_cas/viden_tancila_v_obecnim_dome.html, autor Oskar Exner a redakce portálu.

Nejen Praha, ale i Vídeň ví, že jedině TŠ Plamínek "Vede Vaše kroky!"

 

taneční kurzy pro dospěléSkvělé, tanec se vrací!

Češi vtrhli do tanečních sálů! Stále více našinců se vrací ke kouzlu společenského tance. Smyslný, ladný, romantický pohyb ve dvou nás láká;
-náctiletí i věkem pokročilí ho chtějí ovládat. A tancem se i baví. Boom trvá už dva roky a (naštěstí) nepolevuje. Do tanečních? Jistě! Odpoví řada Čechů různých věkových kategorií. „Chodila jsem do základních tanečních kurzů v devítce, odtud nás parta spolužáků šla do pokračovacích. Bavilo nás to," říká gymnazistka Michaela Plavjaniková. S tehdejším partnerem si v Hostomicích dala po pokračovacích zase základní kurz. „Museli jsme opakovat," směje se s tím, že teď cíleně tančit nechodí, ale ostudu by muži na parketu neudělala. Jako zábavu s kamarády vnímá taneční a tanec více mladých. To, že si zopakují taneční kurz dvakrát, není neobvyklé.

Smím prosit?

Renesanci tance i tanečních připouštějí čeští taneční mistři a odborníci z tanečních škol i konzervatoří. „Je to návrat, a je to návrat dobrý. Může za něj nejen fakt, že se začaly taneční pořady objevovat v televizi. Důvodem je i příklon ke klasickému společenskému vzdělání, k němuž znalost tance patří," míní Jiří Plamínek, taneční mistr a majitel Taneční školy Plamínek a Euro Dance Center v Praze. Laicky řečeno - jedny vede do sálu touha umět to, co hvězdy v televizi, druzí potřebují s čistým štítem absolvovat firemní ples, jiné umluví partner... Zájem mají mladí i starší klienti; v sekcích začátečníci, pokročilí, velmi pokročilí, speciální. „S Hankou postupujeme tanečními kurzy osm let. Inspirovaly nás taneční kurzy naší dcery a vybudila záliba v tanci," říká inženýr Vít Tuček ze Zadní Třebaně. Manželé Tučkovi tančí dobře a rádi. Oba. Shodu berou za plus a pravidelné taneční neděle za milou společenskou událost s přáteli. Dokonce doma trénují! „Je krásné umět víc figur. Pak si můžu tanec užít," dodává Hana Tučková, jejíž oblíbený tanec je cha-cha.

Kompletní článek naleznete v tištěné verzi Týdeníku Květy!
(autor Michaela Šmerglová)

Tanzschule Dr. Plaminek®Prag
Filiale Wien, Johanesgasse

Herr Jiri Plaminek
Diplomierten Tschechischen Tanzlehrer
Präsident des Verbandes der Tschechischen Tanzelehrer
der Vizepräsident des Europäischen Tanzrates (European Dance Council)
Stellvertretender Vorsitzender des WDC Social Dance Committee


„Vedeme Vaše kroky!!”

Kontakty
+420 602 617 217

Novinky
14. 3. 2023

Úžasný relaxační víkend pro naše klientky kurzů Single Lady Dancing TM (a nejen pro ně) jsme připravili na 9.-11.června 23. Zatančíte si s Lenkou!

23. 1. 2023

Tančírna pátky 20-23h v Mramorovém sále Lucerny. Zatím 27.1.-24.3.2023.

20. 1. 2023

Přidali jsme nový kurz Single Lady Dancing od 8.února na středy od 17h!

15. 12. 2022

Speciálky pro mládež (pátky a neděle) - zápis probíhá


Přejít na: Obsah | Menu | Patička